MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

VIII WŁOCŁAWSKI TARG Z DARAMI LATA


Gdzie:
Muzeum Etnograficzne
Kiedy:
2023-10-01

1 października br., na placu znajdującym się obok Muzeum Etnograficznego we Włocławku przy ul. Bulwary odbył się VIII Włocławski targ z darami lata pt. „Na jesieni świat się mieni”.

Celem imprezy jest promocja produktów tradycyjnych wyrabianych na małą skalę z lokalnych surowców. Większość z nich, w oparciu o przepisy regionalnej kuchni ludowej, przygotują Koła Gospodyń Wiejskich, właściciele gospodarstw ekologicznych, uczniowie szkoły gastronomicznej, laureaci różnych konkursów kulinarnych i drobni wytwórcy produktów spożywczych.

Odwiedzający targ mieli okazję spróbować i zakupić m.in. wędliny wykonane tradycyjnymi metodami, wyroby z gęsi, sery z mleka krowiego, przetwory owocowe i warzywne – powidła, dżemy, owoce w syropie, soki, octy, miody, kawy i herbaty. Nie zabraknie słodkości w postaci jabłeczników, pleśniaków, serników itp. W ofercie wystawców znalazły się również gotowe potrawy, m.in. kluski ziemniaczane, bigosy i wiele innych.

Podczas targów przypomnieliśmy produkty wykorzystywane w polskiej kuchni. W tym roku będą to najpopularniejsze owoce, z których robimy wypieki i przetwory, np. jabłka, gruszki, śliwki. To one w przeszłości były podstawą do przygotowywania jesiennych i zimowych potraw, np. powideł, suszu owocowego na zupę wigilijną, a z czasem również i kompotów.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Multimedia:

Skip to content