RELACJA Z WARSZTATÓW WIELKANOCNYCH WE WŁOCŁAWSKIM MUZEUM

Muzeum Historii Włocławka

W Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przygotowania do świąt Wielkiejnocy ruszyły pełną parą już 16 marca podczas warsztatów pt. „Tradycyjnie — kreatywnie na Wielkanoc” zorganizowanych przez Dział Edukacji i Promocji. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu miesiąca odwiedziły nas 62 grupy. Zajęcia prowadzone były w trzech oddziałach: Muzeum Etnograficznym, Muzeum Historii Włocławka i Zbiorach Sztuki.

Rozmawialiśmy na nich o kujawskich zwyczajach charakterystycznych dla tego okresu, np. „Wierzbnej Niedzieli”, „wybijaniu żuru”, tradycyjnym koszyczku ze „święconką” i „przywoływkach dyngusowych”. W części warsztatowej, w zależności od wieku, wykonywaliśmy ozdoby z papieru bądź palemki wielkanocne.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miły, twórczy, przedświąteczny czas oraz życzymy wszystkim i każdemu z osobna radosnych świąt:)

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Fot. Jarek Czerwiński, Wioleta Osińska