RELACJA Z WARSZTATÓW RODZINNYCH „FAJANSOWY DESIGN”

Zbiory Sztuki
2022-07-10

10 lipca 2022 r. spotkaliśmy się w Zbiorach Sztuki na warsztatach rodzinnych pt. „Fajansowy design”, inspirowanych twórczością Jana Sowińskiego — artysty, grafika i ceramika. Praktyczną część zajęć poprzedziło wspólne zwiedzanie wystawy czasowej pt. „JAN SOWIŃSKI (1911–1990). Mistrz włocławskiego designu”. Po ekspozycji oprowadzał kierownik Zbiorów Sztuki — Adam Zapora. Uczestnicy warsztatów mieli dwa zadania, pierwsze polegało na stworzeniu kubistycznego wzoru, na karcie zawierającej przedstawienie naczynia fajansowego projektu Jana Sowińskiego za wycinanek i kredek. Drugie natomiast to wykonanie formy przestrzennej filiżanki, którą dekorowaliśmy tradycyjnym kwiecistym wzorem fajansowym. Warsztaty poprowadziła Kalina Ciesielska z Działu Edukacji i Promocji.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Multimedia: