Relacja z uroczystego otwarcia Spichlerza w Kłóbce

Skansen w Kłóbce
2022-06-13

Rewaloryzacja i adaptacja zabytkowego spichlerza dworskiego w Kłóbce dobiegła końca. Od 14 czerwca 2022 r. dwustuletni budynek jest udostępniony do zwiedzania jako kolejny obiekt Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce. Dzień wcześniej, 13 czerwca, odbyło się otwarcie spichlerza. Uroczystości towarzyszyło wręczenie nagród zarządu województwa osobom związanym z muzealnictwem z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów. W tym roku uhonorowanych zostało m.in. czterech pracowników naszej instytucji: Marian Cieślak (kustosz, Dział Numizmatyczny), Jarosław Czerwiński (specjalista w Dziale Digitalizacji i Dokumentacji Audiowizualnej), Monika Grabowska (kustosz, Biblioteka) oraz Adam Zapora (kustosz, kierownik Zbiorów Sztuki). Spotkanie uświetnił koncert Anny Sokołowskiej-Alabrudzińskiej z zespołem.

Multimedia: