RELACJA Z OSTATNIEGO W SEZONIE FESTYNU FOLKLORYSTYCZNEGO

Skansen w Kłóbce
2022-09-04

W dniu 4 września 2022 r. odbył się ostatni w sezonie letnim festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.
Inspiracją do pokazania roli Ochotniczych Straży Pożarnych w wiejskich społecznościach były obchodzone w tym roku dwa jubileusze — 100-lecia zjednoczenia w jedną organizację Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej (wtedy nazwanego Głównym Związkiem Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej) oraz setnej rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłóbce.
Dziękujemy strażakom, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy, w szczególności Druhom: Jackowi Kosmalskiemu, Robertowi Pawłowskiemu, Marcinowi Sudomirowi oraz Ochotniczym Strażom Pożarnym z Bilna, Chodcza, Kanibrodu, Kłóbki, Krzewia, Lubienia Kujawskiego, Morzyc za przygotowanie ciekawych informacji na temat historii i roli straży pożarnych w naszym życiu, pokazów, konkursów oraz za prezentację wozów i sprzętu strażackiego, które zarówno w dzieciach, jak i w dorosłych wzbudziły ogromne emocje.
Dziękujemy Fundacji GoudenKorrel z Łodzi za przekazanie nagród dla uczestników konkursów sprawnościowych oraz wszystkim wykonawcom — Orkiestrom Dętym Ochotniczych Straży Pożarnych z Grabkowa z kapelmistrzem Anną Kaźmierczak i Kruszyna pod kierunkiem Miłosza Kierzkowskiego, Teatrzykowi Dziecięcemu „Kruszynka” z Kruszyna pod kierownictwem p. Julii Skowrońskiej za wspaniałe występy.
Jak zwykle, tak i tym razem, mogliśmy liczyć na naszych twórców ludowych, rękodzielników, producentów i promotorów kujawskich specjałów.

Wszystkim strażakom pięknie dziękujemy za dbanie o nasze bezpieczeństwo, za odwagę, wysiłek i zaangażowanie, życzymy im tyle samo powrotów, co wyjazdów na akcje.

Dziękujemy uczestnikom imprezy, zapraszamy do odwiedzania skansenu przez cały rok.

Multimedia: