RELACJA Z OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Muzeum Etnograficzne
2022-04-01

1 kwietnia 2022 r., przez niemal cały dzień, w Muzeum Etnograficznym odbywały się warsztaty Raz na niebiesko organizowane z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Edukatorki z muzealnego Działu Edukacji i Promocji wspierali wolontariusze z III Liceum Ogólnokształcące im Marii Konopnickiej we Włocławku. Celem zajęć było włączenie uczniów, w tym osób z zespołem Aspergera oraz wolontariuszy szkoły średniej licealnej, w organizację, promocję i obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, przy jednoczesnym zapoznaniu uczestników z ekspozycją muzealną i tradycją regionu. Najistotniejsza jest jednak integracja osób neurotypowych z zaburzonymi oraz kształtowanie ich wrażliwości estetycznej i przełamanie barier w trakcie zajęć warsztatowych i wspólnej zabawy.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

Multimedia: