MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

RELACJA Z ESKAPADY


Gdzie:
Gmach Główny
Kiedy:
2022-04-23 - 2022-04-24

Nasze Muzeum już po raz ósmy włączyło się do akcji „ESKAPADA. Poznaj swój region z przewodnikiem”. Imprezę organizował samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a jej gospodarzem było ponad sześćdziesiąt organizacji. To za ich sprawą powstała oferta zwiedzania regionu z przewodnikami – ponad sto różnego rodzaju wycieczek, tras, rajdów, gier terenowych. Akcja ta stanowi niemałą gratkę dla miłośników historii regionu, poszukiwaczy różnorodnych aktywności i zwykłych ciekawskich, szukających w swojej okolicy czegoś nowego.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

Po wystawie stałej Włocławski fajans 1873-1991, mieszczącej się w gmachu głównym Muzeum, przy ul. Słowackiego 1a, oprowadzała Karolina Bandziak-Kwiatkowska z Działu Fajansu.

W Muzeum Etnograficznym, na miłośników kultury ludowej Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, czekała Eliza Sutkowska z Działu Etnograficznego.

W podróż po Muzeum Historii Włocławka uczestnicy ESKAPADY wyruszyli z Marianem Cieślakiem z Działu Numizmatyki, Medalierstwa i Metrologii Historycznej.

Zbiory Sztuki zaprosiły zwiedzających na dwie ekspozycje stałe oraz wystawę czasową. O Stanisławie Zagajewskim oraz Janie Sowińskim opowiadał Adam Zapora – Kierownik Zbiorów Sztuki, natomiast po ekspozycji poświęconej Wacławowi Bębnowskiemu oprowadzała Justyna Kwiatkowska z Działu Sztuki.

ESKAPADY nie mogło zabraknąć w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce. W niezwykłą podróż do przeszłości uczestników akcji zabrała Monika Piotrowska.

Skip to content