50 NA 50, CZYLI 50 ZABYTKÓW NA 50 LAT MUZEUM HISTORII WŁOCŁAWKA – cz. I

Muzeum Historii Włocławka
2023-01-27

W piątek, 27 stycznia w siedzibie Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbyło się pierwsze z serii dziesięciu spotkań historycznych przygotowanych z okazji jubileuszu 50-lecia Muzeum Historii Włocławka. Prowadzący, Tomasz Wąsik, kierownik Muzeum Historii Włocławka i Działu Historycznego oraz Jakub Szachewicz, archiwista w Dziale Historycznym, przedstawili następujące zabytki: hełm typu kapalin z 2. połowy XV w., atlas geograficzny Corneliusa de Jode „Speculum Orbis Terrae”, wydany drukiem w Antwerpii w 1593 r., tablica z pomnika płowieckiego wzniesionego w 1818 r., akt erekcyjny kopca płowieckiego z 1931 r. oraz album fotograficzny dokumentujący wymianę nawierzchni ulic Włocławka w latach 1935-1936. W oczekiwaniu na kolejne spotkanie, na które zapraszamy 24 lutego o godz. 17.00 zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Multimedia: