Podsumowanie warsztatów bożonarodzeniowych 2022

Muzeum EtnograficzneMuzeum Historii WłocławkaZbiory Sztuki
2022-11-29 - 2022-12-21

Od 29 listopada br. w Muzeum Etnograficznym, Muzeum Historii Włocławka i Zbiorach Sztuki trwały intensywne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia dzięki warsztatom edukacyjnym prowadzonych przez Dział Edukacji i Promocji. Zajęcia skierowane były do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i średnich oraz osób dorosłych.

Uczestnicy spotkań dowiadywali się m.in. jakie ozdoby zawieszano na podłaźniczkach i choinkach oraz co one symbolizowały, dlaczego w kątach izby ustawiano snopki zboża. Ile potraw i z jakich składników zrobionych zjadano podczas wieczerzy wigilijnej oraz czym przewiązywali się gospodarze idąc do kościoła w drugi dzień świąt.

W części warsztatowej odbywali swoistą „wędrówkę” w czasie, w zależności od wieku, wykonując świąteczne nakrycia głowy, kartki pocztowe oraz  tradycyjne ozdoby choinkowe.

W sumie w zajęciach prowadzonych do 21 grudnia wzięło udział 55 grup z przedszkoli, szkół podstawowych i średnich z Włocławka, Bobrownik, Brzezia, Ciełuchowa, Kłobi, Kowala, Nakonowa, Nasiegniewa, Sarnowa, Siniarzewa, Skibina, Warząchewki oraz Domu Dziennego Pobytu w Urszulewie.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za ten radosny, przedświąteczny czas i zapraszamy w nowym roku na kolejne warsztaty.

Multimedia: