NOC MUZEÓW 2024

Gmach GłównyMuzeum EtnograficzneMuzeum Historii WłocławkaZbiory Sztuki
2024-05-18

18 maja, już po raz kolejny otworzyliśmy drzwi włocławskich oddziałów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej o nietypowej porze. Noc Muzeów rozpoczęliśmy w Zbiorach Sztuki, w których o godzinie 17.00, odbyła się uroczysta inauguracja wystawy czasowej pod nazwą „Zbigniew Stec (1952–2014). Na granicy snu”, przedstawiająca prace jednego z najwybitniejszych włocławskich surrealistów. Od godziny 17.30 zaprosiliśmy do zwiedzania pozostałych obiektów: Muzeum Etnograficznego, Muzeum Historii Włocławka oraz do gmachu głównego. W każdym budynku na uczestników imprezy czekały dodatkowe atrakcje m.in. warsztaty dla dzieci, prezentacja strojów regionalnych czy stoiska z tradycyjnymi potrawami. Dla dociekliwych przygotowaliśmy na ten wieczór kartę zadań „Skarby naszego muzeum”. Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia i do zobaczenia wieczorową porą za rok!

Multimedia: