NIEDZIELA Z KUSTOSZEM NA WYSTAWIE “PALETA KUJAW…”

Zbiory Sztuki
2023-07-23

23 lipca 2023 r. odbyliśmy nietypową podróż po Kujawach. Podczas kuratorskiego oprowadzania po wystawie czasowej „Paleta Kujaw. Ikonografia regionu w malarstwie, grafice i rysunku XX w” prezentowanej w Zbiorach Sztuki uczestnikom zostały wręczone mapki z zaznaczonymi miejscowościami, których widoki pojawiły się na ekspozycji. Spotkanie było szansą na poznanie wielu interesujących miejsc regionu, a także ciekawostek na temat istniejących bądź już nieistniejących zabytków. Dodatkowo różnorodność technik plastycznych wykorzystanych przy tworzeniu widoków Kujaw, pokazała jak szerokim wachlarzem wyrazu artystycznego operuje pejzażysta. Niedzielę z kustoszem poprowadziła autoraka wystawy – Justyna Kwiatkowska.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia a także do odwiedzenia wystawy osobiście. Więcej informacji o ekspozycji znajdziecie TUTAJ.

Multimedia: