NIEDZIELA Z KUSTOSZEM NA WYSTAWIE „FAJANS WŁOCŁAWSKI. BIENNALE 1973–1991”

Muzeum Etnograficzne
2023-11-19

W  niedzielę, 19 listopada 2023 roku,  w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im.Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku odbyło się spotkanie z cyklu „Niedziela z Kustoszem” na wystawie czasowej „Fajans włocławski. Biennale 1973-1991”. Spotkanie było okazją do zapoznania się z konkursowymi pracami ręcznie malowanego fajansu włocławskiego, który powstawał od 1949 do 1991 roku. Podczas oprowadzenia kurator wystawy Karolina Bandziak-Kwiatkowska opowiedziała o pracy malarek włocławskich oraz przedstawiła historię organizacji powojennych konkursów, ich znaczenie i wpływ na popularność fajansu z Włocławka w Polsce oraz na świecie.

Na spotkaniu zaprezentowany został również film obrazujący pracę malarek i rozwój dekoracji na fajansie włocławskim po II wojnie światowej.

Multimedia: