NIEDZIELA Z KUSTOSZEM, KIERMASZ WYROBÓW MLECZNYCH

Muzeum Etnograficzne
2023-02-05

W niedzielę 5 lutego o godz. 12.00, w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku, odbyło się spotkanie z cyklu: NIEDZIELA Z KUSTOSZEM. Tym razem po wystawie „Smakowite mleczywo, czyli tradycja warzenia serów w polskiej kuchni” oprowadzała jej autorka, etnograf – Dorota Kalinowska.

Ponadto, na odwiedzających Muzeum czekał KIERMASZ WYROBÓW MLECZNYCH. Koneserzy serów mogli zakupić swojskie wyroby nabiałowe i kujawskie potrawy przygotowane na ich bazie m.in. od właścicielki ekologicznego gospodarstwa rolniczego p. Grażyny Gawineckiej, z rodzinnej firmy „Serwitt” Anny i Jana Wit” oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Bzówki” z Modzerowa. W trakcie imprezy przeprowadzono także konkurs z nagrodami związany z tematem.

Multimedia: