MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

NA JESIENI ŚWIAT SIĘ MIENI… SMAKOŁYKAMI


Gdzie:
Muzeum Etnograficzne
Kiedy:
2022-09-25

25 września br., po dwóch latach przerwy, na placu znajdującym się obok Muzeum Etnograficznego we Włocławku przy ul. Bulwary odbył VII Włocławski targ z darami lata pt. „Na jesieni świat się mieni”. Celem imprezy jest promocja produktów tradycyjnych wyrabianych na małą skalę z lokalnych surowców. Większość z nich, w oparciu o przepisy regionalnej kuchni ludowej, przygotują Koła Gospodyń Wiejskich, właściciele gospodarstw ekologicznych, laureaci różnych konkursów kulinarnych i drobni wytwórcy produktów spożywczych.
Odwiedzający targ mieli okazję spróbować i zakupić m.in. sery z mleka krowiego i koziego, przetwory owocowe i warzywne, soki, miody, herbaty, zioła, oleje, octy, ciasta, chleby, wędliny wykonane tradycyjnymi metodami, wyroby z gęsi. W ofercie wystawców znajdą się również gotowe potrawy m.in. pierogi z różnymi nadzieniami, zupy, np. grochówka, bigos, kluski, placki ziemniaczane oraz naczynia z gliny i drewniane deski.

Nie zabrakło również waloru edukacyjnego. Tym razem tematem przewodnim będą rośliny strączkowe.

Kolejna impreza z cyklu „Targ z darami lata” już za rok. W oczekiwaniu na nią zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Fot. Jarek Czerwiński

galeria srodtekstowo

Multimedia:

Skip to content