MALARKI FAJANSU WŁOCŁAWSKIEGO. MOJA PRACA – MOJA PASJA

Muzeum Etnograficzne
2024-04-03

3 kwietnia w Muzeum Etnograficznego przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku miało miejsce spotkanie pt. Malarki fajansu włocławskiego. Moja praca – moja pasja.

Spotkanie miało na celu przybliżenie pracy malarek, zapoznanie się z ich warsztatem. Wspomnienia włocławskich dekoratorek stanowiły okazją do poznania historii ręcznie malowanych wyrobów, przypomnienia sylwetek włocławskich projektantów, pracowników. Ponadto malarki zaprezentowały technikę wykonywania na wyrobach fajansowych ręcznie malowanych dekoracji. Uczestnicy spotkania mieli okazję spróbować swoich sił tworząc wzory na podłożu biskwitowym.

Spotkanie poprzedziło oprowadzenie po wystawie czasowej Biennale Fajansu Włocławskiego. 1973-1991.

Multimedia: