IX WŁOCŁAWSKI TARG Z DARAMI LATA

Muzeum Etnograficzne
2024-10-06

6 października br., na placu znajdującym się obok Muzeum Etnograficznego we Włocławku przy ul. Bulwary 6 odbył się IX Włocławski targ z darami lata pt. „Na jesieni świat się mieni”.

Na miłośników dobrego jedzenia, dawnych smaków, wyrobów ekologicznych, domowych przetworów i wypieków czekały stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Chełmicy, Modliborza, Modzerowa, Fundację Hodowców Polskiej Białej Gęsi, gospodarstwa ekologiczne, wytwórców produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz nagrodzonych na różnych konkursach kulinarnych.

Odwiedzający targ  mogli zakupić m.in. gotowe potrawy ― pierogi z różnymi nadzieniami, zupy, bigosy, kluski ziemniaczane, chleby, ciasta, wędliny, wyroby z gęsi, przetwory owocowe i warzywne, soki, miody, kawy, herbaty. Fani naczyń glinianych mogli liczyć na stoisko przygotowane przez rodzinę garncarzy z Bolimowa.

Podczas targów przypominamy produkty wykorzystywane w polskiej kuchni. W tym roku były to wyroby i dania z kasz oraz mąk. Do najpopularniejszych należały chleby żytnie i razowe, podpłomyki, placek drożdżowy, placki różnego rodzaju, racuchy, a także kasze jęczmienne z omastą, kasza jaglana na Wigilię, krupnik i wiele innych.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia i do zobaczenia za rok!

Multimedia: