I KUJAWSKI FESTIWAL ARCHEOLOGICZNY

Muzeum Historii Włocławka
2023-06-16 - 2023-06-17

W dniach 16-17 czerwca 2023 r. w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbył się I Kujawski Festiwal Archeologiczny. 16 czerwca w ramach Europejskich Dni Archeologii w Muzeum Historii Włocławka zorganizowana została sesja naukowa pt. „Vita et mors in umbra Ecclesiae”, podczas której zaproszeni prelegenci prezentowali wyniki prowadzonych badań wykopaliskowych w regionie oraz omówili stan zachowanego dziedzictwa archeologicznego na Kujawach i ziemi dobrzyńskiej.

Natomiast 17 czerwca na dziedzińcu Muzeum Historii Włocławka można było zobaczyć obozowisko Wikingów przygotowane przez grupę pasjonatów rekonstrukcji okresu od IX do XI wieku — @pancerneknury. Dodatkową atrakcją były zajęcia dydaktyczne w ramach ścieżki edukacyjnej dla dzieci i młodzieży. Dzięki pokazom i warsztatom archeologiczno-plastycznym uczestnicy imprezy przenieśli się w przeszłość. Warsztaty kulinarne zapewniły ekologiczne smakołyki, a wystawa fotografii wykopaliskowej i historycznej przybliżyła pracę archeologa na stanowisku archeologicznym oraz pasjonata na odtworzonym wczesnośredniowiecznym obozowisku i polu walki.

Multimedia: