50 NA 50, CZYLI 50 ZABYTKÓW NA 50 LAT MUZEUM HISTORII WŁOCŁAWKA – CZ. X

Muzeum w Nieszawie
2024-01-26

26 stycznia w siedzibie Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbyło się ostatnie – dziesiąte – spotkanie z serii spotkań historycznych przygotowanych z okazji jubileuszu 50-lecia Muzeum Historii Włocławka.

Podczas styczniowego spotkania prowadzonego przez Tomasza Wąsika, kierownika Muzeum Historii Włocławka i Działu Historycznego oraz Jakuba Szachewicza, archiwisty w Dziale Historycznym, zostały przedstawione następujące zabytki: tablice adresowe z domu przy Zielonym Rynku (pl. Gen. J. H. Dąbrowskiego) 7 z początku XX w., album fotograficzny “Walczmy o niezależność gospodarczą Polski” z lat 30. XX w., polska szabla kawaleryjska wz. 1934, wyprodukowana kieleckiej Hucie „Ludwików” przed 1939 r., plany architektoniczne hali targowej przy Zielonym Rynku (pl. Gen. J. H. Dąbrowskiego) z 1921 r. Na zakończenie spotkania zaprezentowano zabytki nabyte do Działu Historycznego w ostatnich tygodniach ubiegłego i bieżącego roku.

Multimedia: