50 NA 50, CZYLI 50 ZABYTKÓW NA 50 LAT MUZEUM HISTORII WŁOCŁAWKA – CZ. VIII

Muzeum Historii Włocławka
2023-10-27

27 października, w siedzibie Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbyło się ósme spotkanie historyczne z okazji jubileuszu 50-lecia instytucji.

Spotkanie poprowadzili Tomasz Wąsik, kierownik Muzeum Historii Włocławka i Działu Historycznego oraz Jakub Szachewicza, archiwista w Dziale Historycznym. Omówione zostały przedstawione następujące zabytki: opaska na rękaw z napisem Milicja należąca do członka Milicji Obywatelskiej miasta Włocławka z lat 1914–1916, mapa Włocławek. Ogólny Plan Regulacyjny i Zabudowania Miasta autorstwa architekta Kazimierza Saskiego z 1924 r., album fotograficzny korpusu oficerskiego 14. Pułku Piechoty powstały w 1931 r., fragmenty niemieckiego samolotu zwiadowczego typu Henschel „Hs-126” zestrzelonego we wrześniu 1939 r. oraz tablica inskrypcyjna z pomnika Juliana Marchlewskiego z lat 70. XX w.

W oczekiwaniu na kolejne spotkanie, na które zapraszamy 24 października 2023 r. o godz. 17.00, zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Multimedia: