50 NA 50, CZYLI 50 ZABYTKÓW NA 50 LAT MUZEUM HISTORII WŁOCŁAWKA – CZ. IX

Muzeum Historii Włocławka
2023-11-24

24 listopada w siedzibie Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbyło się dziewiąte z serii dziesięciu spotkań historycznych przygotowanych z okazji jubileuszu 50-lecia Muzeum Historii Włocławka.

Spotkanie, które poprowadziła Monika Włodarczak z Działu Archeologicznego stanowiło doskonałą okazję do zapoznania się z bogatą, niezwykle interesującą działalnością badawczą zatrudnionych w Muzeum archeologów. Przyjrzeliśmy się, jak kiedyś tworzono plany i dzienniki badań oraz poznaliśmy nowoczesne metody naukowe, które poprzez ponowne zbadanie materiałów dawno odkrytych pozwalają na szersze spojrzenie na prahistorię. Nie zabrakło archiwalnych zdjęć obrazujących pracę wolontariuszy oraz zatrudnionych przy wykopaliskach mieszkańców okolic Włocławka.

Multimedia: