WARSZTATY WIELKANOCNE WE WŁOCŁAWSKIM MUZEUM

Muzeum EtnograficzneMuzeum Historii WłocławkaZbiory Sztuki
2023-03-07 - 2023-04-04

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na zajęcia edukacyjne przygotowane z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Oferta skierowana jest do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i średnich. Odbywają się one w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6, Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 i Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 we Włocławku.

Tradycyjnie – kreatywnie na Wielkanoc

Czy wiecie, czym różni się pisanka od kraszanki? Co wkładano do tradycyjnych koszyczków wielkanocnych? Dlaczego „wybijanie żuru” i „przywoływki dyngusowe” były okazją do zalotów? Na te i inne pytania odpowiemy podczas prelekcji dotyczącej kujawskich zwyczajów świątecznych. W części warsztatowej młodsi uczestnicy wykonają ozdoby inspirowane symbolami kojarzonymi z Wielkanocą, a starsi stworzą od podstaw kujawskie palmy.

Koszt zajęć: bilet wstępu – 3 zł od osoby (dzieci do lat 7 wstęp wolny) + 10 zł opłata od uczestnika za udział w warsztatach
Termin realizacji: 7 marca – 4 kwietnia 2023 r.

Kontakt: Kalina Ciesielska, Paulina Kozłowska, Beata Wąsik; Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01

*Zajęcia odbywają się od wtorku do czwartku o godz. 8.00, 10.00, 12.00. Czas trwania zajęć wynosi od 60 do 90 minut. Prosimy o zabieranie toreb/kartonów na przygotowane przez dzieci ozdoby.