Prezentacja pucharów Anwilu Włocławek w MHW

Muzeum Historii Włocławka
2022-09-21

W dniu 21 września, w siedzibie Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbył się briefing prasowy zorganizowany wspólnie z Klubem Koszykówki Włocławek S.A. Spotkanie z lokalnymi mediami było poświęcone zbliżającym się rocznicom — 50-lecia utworzenia Muzeum Historii Włocławka (3 grudnia 1972 r.) oraz 30-lecia rozegrania przez włocławski klub koszykówki pierwszego meczu w ekstraklasie (25 września 1992 r.).

Wśród uczestników konferencji byli: Prezes Zarządu Klubu Koszykówki Włocławek S.A. Łukasz Pszczółkowski, zawodnik zespołu Anwil Włocławek Szymon Szewczyk, Kierownik Muzeum Historii Włocławka Tomasz Wąsik oraz Kierownik Działu Archeologicznego muzeum dr Krystian Łuczak.

Na spotkaniu zwrócono uwagę na doniosłą rolę szeroko rozumianej kultury, w której obok misji realizowanej przez muzeum (gromadzenia, opracowywania i udostępniania pamiątek przeszłości naszego miasta) poczesne miejsce zajmuje kultura fizyczna. Od trzech dekad znakomitą wizytówką włocławskiego sportu jest zespół koszykówki Anwil Włocławek, który wśród wielu trofeów posiada trzy tytuły Mistrza Polski (sezony: 2002/2003, 2017/2018 i 2018/2019).
Obie rocznice są doskonałą okazją do przypomnienia roli Muzeum Historii Włocławka w dokumentowaniu dziedzictwa przeszłych pokoleń oraz historii pisanej przez zespół Anwil Włocławek.
Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Muzeum Historii Włocławka, gdzie oprócz bogatej ekspozycji stałej można będzie do 9 października* oglądać najważniejsze nagrody sportowe Anwilu Włocławek.

*W soboty, 24 września oraz 8 października muzeum będzie nieczynne.

Multimedia: