MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

OFERTA EDUKACYJNA — „Fajansowy design”


Gdzie:
Zbiory Sztuki
Kiedy:

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie czasowej pt. „Jan Sowiński (1911–1990). Mistrz włocławskiego designu”. Oferta jest skierowana do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich. Zajęcia odbywają się w gmachu Zbiorów Sztuki we Włocławku, przy ul. Zamczej 10/12. Celem warsztatów jest m.in. wprowadzenie w niezwykły świat sztuki włocławskiego fajansu i wykorzystanie inspiracji z niego płynących do wymyślenia własnego projektu.

Podczas kreatywnych warsztatów Fajansowy desing, uczestnicy dowiedzą się jak czerpać inspiracje z zewnątrz, jak szybko wygenerować wartościowe pomysły. Zagadnienia, takie jak kubistyczne wzory, kobaltowe kolory, Ośrodek Wzorujący, postać Jana Sowińskiego i Włocławska Fabryka Fajansu pogłębią naszą wiedzę na temat historii miasta związanej z przemysłem ceramicznym. Uczestnicy w części praktycznej wykonają dwa zadania, pierwsze polegać będzie na stworzeniu kubistycznego wzoru na karcie zawierającej przedstawienie naczynia fajansowego projektu Jana Sowińskiego za pomocą farb, wycinanek, szablonów i kredek. Drugie natomiast to wykonanie formy przestrzennej filiżanki, którą wytniemy z przygotowanych wcześniej szablonów, a następnie za pomocą farby w kolorze kobaltu, udekorujemy tradycyjnym kwiecistym wzorem fajansowym.

Czas trwania: od 60 do 90 min.
Koszty zajęć: bilet wstępu 3 zł od osoby + 8 zł opłata za warsztaty od osoby*

___________________________________________________________________________

*opłata za warsztaty nie zwalnia z opłaty za bilet wstępu, z opłaty za bilet wstępu zwolnione są dzieci do 7 lat.
Uczniów i nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach. Odbywają się od wtorku do czwartku, w godzinach od 10.00 do 14.30. Grupa uczestników nie może przekroczyć 25 osób. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: Kalina Ciesielska, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 2323001

Skip to content