Nowe zajęcia edukacyjne towarzyszące wystawie „Dawny świat dziecka”

Muzeum Etnograficzne
2023-06-06 - 2023-10-31

W pierwszej części warsztatów uczestnicy zobaczą ekspozycję czasową pn. „Dawny świat dziecka”, na której dowiedzą się, jak wyglądało życie najmłodszych w ubiegłym wieku. Wystawa uświadomi zwiedzającym, że dzieciństwo jawiło się zupełnie inaczej niż współcześnie, wiązało się z surowym wychowaniem i często ciężką pracą. Jednak mimo obowiązków, dzieci każdą wolną chwilę wykorzystywały na zabawę. Ich dobór zależał przede wszystkim od wieku uczestników, miejsca i pory roku. Opowiemy, które zabawy/zabawki były najbardziej popularne i jaki miały przebieg.

Przygotowaliśmy dwa tematy do wyboru:

• Ene due rabe! Zabawy podwórkowe

W części warsztatowej uczestnicy cofną się w czasie i będą się bawić! Wcielą się w role lisa, przepióreczki, a nawet spróbują swoich sił skacząc na skakance!

Koszt zajęć: opłata za warsztaty 6 zł + bilet wstępu 3 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny)

Prowadzący: Paulina Kozłowska, tel. 54 232 30 01

• Zabawki naszych dziadków i pradziadków

Na zajęciach wykonamy zabawki znane i lubiane przez naszych przodków, takie jak lalkę z „gałganków”, bączka i „piekło niebo” oraz pobawimy się drewnianymi „klepokami”, samochodami, samolotami i pukawkami.

Koszt zajęć: opłata za warsztaty 12 zł + bilet wstępu 3 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny)

Prowadzący: Beata Wąsik, tel. 54 232 30 01

Miejsce: Muzeum Etnograficzne, ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6