Nowe warsztaty w Muzeum Historii Włocławka

Muzeum Historii Włocławka

Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane do Muzeum Historii Włocławka, w którym ruszają dwa nowe warsztaty o tematyce patriotycznej. Pierwsza, opisowa część każdych warsztatów będzie odbywała się na wystawie stałej, na której uczestnicy będą mogli przyjrzeć się eksponatom i pamiątkom, takim jak broń biała i palna, fotografie, biżuteria patriotyczna czy rekonstrukcja stroju powstańczego.

Warsztaty odbywają się we wtorki, środy i czwartki. Zgłoszenia przyjmuje dział Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01, prowadząca: Paulina Kozłowska

„Bij Moskala Polsko cała!”

W 2023 r. obchodzimy 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. W związku z tym przygotowaliśmy dla dzieci warsztaty pod nazwą „Bij Moskala Polsko cała!”, w czasie których dowiedzą się dlaczego powstanie wybuchło, jaki miało przebieg i skutki. Skupimy się przede wszystkim na wydarzeniach, które miały miejsce na Kujawach. W kolejnej części spotkania, uczestnicy wykonają ryngraf, na którym będzie widniał herb z godłami Polski, Litwy i Rusi – jeden z symboli powstania styczniowego.

Koszt: 8 zł (warsztaty) + 5 zł (bilet wstępu)*

Uczestnicy: uczniowie szkoły podstawowej (od IV klasy) oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych

Czas trwania: 60–90 min

Miejsce: Muzeum Historii Włocławka, ul. Szpichlerna 19

„Patriotyczne inspiracje”

Kolejna propozycja warsztatów to zajęcia zatytułowane „Patriotyczne inspiracje”. Ich celem jest przybliżenie uczestnikom tematyki związanej z dążeniem Polaków do odzyskania niepodległości (od trzeciego rozbioru Polski po rok 1918) oraz zwrócenie młodym ludziom uwagi na to, że wolność nie jest dana raz na zawsze, a ducha patriotyzmu warto pielęgnować w sobie przez całe życie.
W części twórczej, przy pomocy papierowych, ażurowych serwetek, dzieci wykonają godło Polski oraz kotylion.

Koszt: 12 zł (warsztaty) + 5 zł (bilet wstępu)*

Uczestnicy: uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych

Czas trwania: 60–90 min

Miejsce: Muzeum Historii Włocławka, ul. Szpichlerna 19