KONKURS TOWARZYSZĄCY WYSTAWIE CZASOWEJ „NIKIFOR” — PYTANIE NR 1

Zbiory Sztuki
2022-11-09

Przygotowaliśmy dla Was kolejny konkurs związany z obecnie prezentowaną w Muzeum Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 we Włocławku, niepowtarzalną i wyjątkowo barwną wystawą czasową pt. „Nikifor z kolekcji Bogdana Jakubowskiego”. W czterech odsłonach na muzealnym Facebooku i stronie internetowej www.muzeum.wloclawek.pl zadawać będziemy raz w tygodniu jedno pytanie konkursowe. Wasze zadanie to udzielenie poprawnej odpowiedzi i wysłanie jej na adres e-mail: konkursmzkid@gmail.com (w tytule prosimy podać nazwę konkursu). Każda pierwsza prawidłowo udzielona odpowiedź zostanie nagrodzona. Osoba, która uzyska największą liczbę poprawnych odpowiedzi otrzyma nagrodę główną — album „ZAGAJEWSKI RZEŹBA/ SCULPTURE”.

Zaczynamy — pytanie pierwsze
Jak brzmi prawdziwe imię i nazwisko Nikifora?

Wystawa została przedłużona do 4 grudnia 2022 r. Zachęcamy do jej zwiedzania, więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.muzeum.wloclawek.pl .