KONKURS „Przez dziurkę od… sera” – pytanie 1

Muzeum Etnograficzne

Uwaga, uwaga! Czy są tu jacyś miłośnicy serów, twarogów, serników? Jeśli tak, to przygotowaliśmy dla Was coś szczególnego:) W Muzeum Etnograficznym we Włocławku prezentujemy wyjątkową wystawę czasową pt. „Smakowite mleczywo, czyli tradycja warzenia serów w polskiej kuchni” ukazującą etnograficzne spojrzenie na domowe sposoby wyrabiania tego typu produktów nabiałowych. Zachęcamy do zwiedzania oraz uczestnictwa w konkursie towarzyszącym wystawie. Do końca prezentacji ekspozycji, czyli do 23 kwietnia br., raz w tygodniu na muzealnym fanpage’u pojawiać się będą pytania sprawdzające wiedzę uczestników związaną z tematem. Na pierwszą osobę, która prześle poprawną odpowiedź na adres konkurs@muzeum.wloclawek.pl  czeka nagroda w postaci publikacji będącej komentarzem do wystawy z autografem autorki Doroty Kalinowskiej.

Jakie wydarzenie miało wpływ na to, że ludzie nauczyli się wyrabiać sery?