KONKURS „Mieczysław Woźnicki” – PYTANIE 1

Zbiory Sztuki
2022-02-22

Przygotowaliśmy dla Was kolejny konkurs towarzyszący wystawie czasowej pt. „Mieczysław Woźnicki (1901–1968). W 120-lecie urodzin” prezentowanej w Zbiorach Sztuki we Włocławku. Jest poświęcony sylwetce włocławskiego artysty pedagoga, samotnika i nauczyciela rysunku technicznego, którego dzieła charakteryzują się modernistyczną wizją świata. W trzech odsłonach na muzealnym Facebooku i stronie internetowej www.muzeum.wloclawek.pl prezentować będziemy cotygodniowe pytanie konkursowe dotyczące życia i twórczości artystycznej Mieczysława Woźnickiego. Każda pierwsza prawidłowa odpowiedź wysłana na adres e-mailowy: konkursmzkid@gmail.com w tytule z nazwą konkursu zostanie nagrodzona. Osoba, która uzyska największą liczbę poprawnych odpowiedzi otrzyma nagrodę główną – album „Wacław Bębnowski”.

Zaczynamy — pierwsze pytanie — Który temat w swojej twórczości artystycznej najchętniej i najczęściej podejmował Mieczysław Woźnicki?

Aby prawidłowo odpowiedzieć na pytanie konkursowe zachęcamy do obejrzenia wystawy „Mieczysław Woźnicki (1901–1968). W 120-lecie urodzin” prezentowanej w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 we Włocławku.