Barwa i kolor – teoria barw

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie stałej pt. Kujawska Galeria Sztuki Polskiej XIX i początku XX wieku. Skierowana jest do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i średnich.  Zajęcia odbywają się w gmachu Zbiorów Sztuki we Włocławku, przy ul. Zamczej 10/12.

Celem warsztatów jest m.in. wprowadzenie w niezwykłą oraz fascynującą krainę barw i kolorów. Przez wieki artyści próbowali odtworzyć w swych dziełach magię otaczającego nas świata. Eksperymentowali, łącząc różne pigmenty i barwniki, by uzyskać farbę o odcieniu, który najlepiej budowałby plamę barwną na płótnie. Takie poszukiwania są niezwykle ważne w kształtowaniu wrażliwości estetycznej, którą warto rozwijać. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli odkrywać tajniki dawnych mistrzów, ucząc się mieszania kolorów, a następnie tworząc wspaniałe tęczowe obrazki.

Serdecznie zapraszamy!

Czas trwania: od 60 do 90 min.

Koszt zajęć dla grup przedszkolnych, szkół podstawowych i średnich: bilet wstępu 4 zł od osoby + 6 zł opłata za warsztaty od osoby.*

*opłata za warsztaty nie zwalnia z opłaty za bilet wstępu, z opłaty za bilet wstępu zwolnione są dzieci do 7 lat.

Uczniów i nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach. Odbywają się od wtorku do czwartku, w godzinach od 10.00 do 14.30. Grupa uczestników nie może przekroczyć 25 osób. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: Kalina Ciesielska, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 2323001