Bn

CHOINKĘ PRZYSTROIĆ JUŻ CZAS – WARSZTATY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

kiedy: 04.12 - 19.12.2018

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na zajęcia edukacyjne przygotowane z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Oferta skierowana jest do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Odbywają się one w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 i w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 we Włocławku.

Czy wiecie co to jest podłaźniczka? Jakie ozdoby zawieszali na choince nasi przodkowie? Dlaczego w Wigilię należało spróbować wszystkich potraw? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie podczas spotkania dotyczącego kujawskich tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz dekoracji izb na przełomie XIX i XX wieku.

W części warsztatowej uczestnicy odbędą swoistą „wędrówkę” w czasie, wykonując tradycyjne i współczesne ozdoby choinkowe, dobrane w zależności do wieku.

KOSZT ZAJĘĆ: bilet wstępu – 3 zł od osoby (dzieci do lat 7 wstęp wolny) + 6 zł opłata od uczestnika za udział w warsztatach

TERMIN REALIZACJI: 4 grudnia – 19 grudnia 2018 r.

KONTAKT: Kalina Ciesielska, Beata Wąsik, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01

* Zajęcia odbywają się od wtorku do czwartku o godz. 8.00, 10.00, 12.00, w czasie od 60 do 90 minut.

Galeria Rozwiń Zwiń