FERYJNE WARSZTATY RODZINNE W MUZEUM

Muzeum EtnograficzneMuzeum Historii WłocławkaZbiory Sztuki

W okresie ferii muzealny Dział Edukacji i Promocji przygotował dla rodzin warsztaty, które przeniosły uczestników w czasie i dzięki którym mogli wykazać się aktywnością, kreatywnością, wcielając się np. w rolę archeologa, maszkarę zapustną, artystę rzeźbiarza oraz jaskiniowca.

Zajęcia odbywały się w trzech włocławskich oddziałach Muzeum:

• Zbiorach Sztuki, gdzie Kalina Ciesielska (Dział Edukacji i Promocji) wprowadziła uczestników do świata rzeźb Stanisława Zagajewskiego,
  • Muzeum Historii Włocławka, w którym Paulina Kozłowska (Dział Edukacji i Promocji) oraz Monika Włodarczak (Dział Archeologiczny) pokazały czym zajmuje się archeolog oraz jakie zwierzęta opiekuńcze chroniły naszych przodków,
  • Muzeum Etnograficznym Beata Wąsik (Dział Edukacji i Promocji) ruszyła wraz z uczestnikami spotkania barwnym korowodem z kozą na zapusty!

Zachęcamy do oglądania relacji.

fot. Wioleta Osińska

Multimedia: