WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

Gmach Główny
2024-11-10

10 listopada o godzinie 16.00, w gmachu głównym MZKiD przy ul. Słowackiego 1a, odbędzie się wieczornica patriotyczna upamiętniająca sto szóstą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie rozpocznie dr Krzysztof Optołowicz, który przedstawi rys historyczny wydarzeń z listopada 1918 roku. Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się w jaki sposób włocławianie dążyli do odzyskania wolności i z czym musieli się zmagać.

Po prelekcji „Włocławek u progu niepodległości” zapraszamy na część artystyczną. Wystąpi chór męski „Osięciny”, który nie pierwszy raz gości w naszym muzeum i zaprezentuje repertuar pieśni patriotycznych. Akompaniatorem i dyrygentem jest Tomasz Cybulski, który kieruje grupą już 16 lat. Chór istnieje od 1995 roku i od tego czasu, niezmiennie,  działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach.

Tradycją stało się wspólne wykonywanie pieśni ojczyźnianych. Zapewniamy, że i tym razem można będzie włączyć się w śpiew, wykonując między innymi takie utwory jak: „Piechota”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Deszcz, jesienny deszcz”  i wiele innych.

Wstęp: 5 zł