DRUGIE WAKACYJNE WARSZTATY RODZINNE Z CYKLU „WAKACJE WŚRÓD WYSTAW”

Zbiory Sztuki
2024-07-18

18 lipca 2024 r. (czwartek) o godzinie 11.00 zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na drugie warsztaty rodzinne z cyklu „WAKACJE WŚRÓD WYSTAW”, które odbędą się w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12.

Warsztaty inspirowane twórczością Zbigniewa Steca, artysty malarza i autora rysunków satyrycznych. W ramach zajęć poznamy historię surrealizmu i postaci praktykujące ten nurt w sztuce, a także otworzymy się na inne podejścia twórcze, a w części warsztatowej wykonamy dwa eksperymenty. Zadanie pierwsze — to co widzę i słyszę. Jedno dziecko opowiada własnymi słowami co widzi na obrazie Zbigniewa Steca, a reszta grupy próbuje to narysować. Zadanie drugie — moja wyobraźnia na pracy artysty. Tym razem dzieci będą miały za zadanie uzupełniać płótna Pana Zbigniewa o własne pomysły i inspiracje, wykorzystując przy tym materiały plastyczne, np.: kredki, mazaki, wycinanki.

Prowadząca: Kalina Ciesielska

Koszt: 15 zł (płatne w kasie w dniu warsztatów, tylko gotówką)

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01.