Pierwsze wakacyjne warsztaty rodzinne z cyklu „WAKACJE WŚRÓD WYSTAW”

Muzeum Historii Włocławka
2024-07-05

5 lipca 2024 r. (piątek) o godzinie 11.00 zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na pierwsze warsztaty rodzinne z cyklu „WAKACJE WŚRÓD WYSTAW”, które odbędą się w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19.

Warsztaty „Gotyk Piasta — kolor miasta” to niepowtarzalna okazja, aby przenieść się w czasy, kiedy Włocławek był jeszcze niewielką osadą. Zajęcia rozpoczną się na sali ekspozycyjnej „Początki Civitas Vladislavia”, gdzie uczestnicy dowiedzą się, w którym miejscu znajdował się pierwszy gród, kto najechał na Kujawy w XIV wieku, a także zobaczą wiele ciekawych zabytków sięgających średniowiecza. Po krótkiej prelekcji, w ruch pójdą nożyczki! Każdy otrzyma szablon włocławskiej katedry, który należy wypełnić kolorowymi bibułkami, tworząc w ten sposób piękny witraż. Będzie także możliwość samodzielnego zwiedzenia wystawy „Dzieje Włocławka i regionu od pradziejów do PRL” (po zakończeniu warsztatów).

Prowadząca: Paulina Kozłowska

Koszt: 15 zł (płatne w kasie w dniu warsztatów, tylko gotówką)

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01.