koszyk: 0 przedmioty

ISBN: 978-83-87950-76-7

format: 32.8 x 24 cm

objętość: 112 stron, il. kolorowe, oprawa twarda

Album zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Album został wydany dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

29 w magazynie

Kategoria:

Opis produktu

Album „Maria z Wodzińskich Orpiszewska (1819-1896). Życie i dzieło” przedstawia ważną postać w życiu Chopina – jego narzeczoną Marię Wodzińską, pochodzącą z kujawskiego rodu, przez większość życia mieszkającą na Kujawach – w Służewie i Kłóbce.

Pierwsza część albumu obejmuje bogato ilustrowane kalendarium z życia Marii Wodzińskiej. Druga przedstawia ilustrowany katalog rozpoznanych dzieł artystki: 39 kart z rysunkami; 28 prac ze sztambucha składającego się z 65 naklejonych na kartach lub bezpośrednio na nich wykonanych rysunkach, grafikach i wierszach różnych autorów (w tym M. Wodzińskiej); 11 obrazów; 7 rysunków i grafik. W uzupełnieniu zawarte są fotografie, portrety Marii, utwory poetyckie M. Wodzińskiej, utwory poetyckie dedykowane Marii, kompozycje M. Wodzińskiej, kompozycje Chopina dedykowane bądź związane z M. Wodzińską, pamiątki oraz listy pisane przez Marię.

Waga 1 kg
Wymiary 32.8 x 24 x 1.3 cm

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Be the first to review “MARIA Z WODZIŃSKICH ORPISZEWSKA (1819-1896). ŻYCIE I DZIEŁO”