RĘKAWICZKI SZYDEŁKOWE

nici bawełniane,
szydełkowanie,
,

Rękawiczki damskie, ozdobne, pięciopalczaste, ażurowe. Wykonane ręcznie szydełkiem, z cienkich nici bawełnianych w kolorze jasnokremowym. Część rękawiczek, przykrywająca wierzch i spód dłoni, wykonana z połączonych, maleńkich stylizowanych kwiatków. Płatkami są pojedyncze słupki rozmieszczone dookoła ażurowego środka. Palce w postaci siatki o oczkach w kształcie sześcianów, wykonanych samym łańcuszkiem. Na końcach rękawiczek, w części przykrywającej nadgarstek trzy rzędy słupków, łączonych po cztery, rozmieszczonych przemiennie (jak szachownica). Poniżej siatka o oczkach w kształcie rombów ozdobiona dużymi kwiatami - dwie pary ułożone przemiennie: jeden kwiat ma puste środki płatków, a brzegi środka i płatków gęsto obrobione słupkami. Drugi rodzaj kwiatu ma pełne płatki złożone z 3 rzędów słupków, środek ażurowy z wystającymi nad powierzchnie półokrągłymi ząbkami. Brzeg rękawiczek w półokrągłe duże zęby obrobione małymi pikotkami.