Plakietka ceramiczna GRUNWALD

Polska, Włocławek (?),
wys. 9,8 cm, szer. 6,8 cm, gr. 0,8 cm
glinka,
odcisk z formy, wypalanie, lakierowanie,
,
KB - na odwrocie p.d., odciśnięte z niewielkiego tłoka
MK-5040 S

Prostopadłościenna płytka ceramiczna w formie pionowego prostokąta z wypukłym przedstawieniem chorągwi, herbów oraz hełmu rycerskiego. Po lewej stronie trzy wysokie drzewce z powiewającymi poziomo chorągwiami o zróżnicowanej długości i wysokości - zewnętrzna najwyższa i najdłuższa. Od prawego górnego do lewego dolnego naroża ustawione, z nasunięciem na siebie czworoboczne płytki ze znakami herbowymi - od góry: Orzeł Piastowski, Pogoń Litewska, Bawola Głowa Mołdawska oraz Lew Czeski. Pod płytami po prawej sronie wypukłe daty 1410/1960. Pod nimi w dolnej części po prawej hełm rycerski w typie armet, ustawiony na niewysokim, szerokim podeście. Przy dolnej krawędzi w wyzanczonym polu napis GRUNWALD.