Obraz “Wies nad rzeką”

olej, złocenie,
,
MK-5634 S

Pole obrazu - owal leżący naklejony na prostokąt.Obraz przedstawia nizinny krajobraz polski, wiejski ze sztafażem.Na pierwszym planie wąska rzeka. Za piaszczystym brzegiem na nieznacznym wzniesieniu dwa domy oddalone od sieboe. Między nimi w perspektywie wąska, piaszczysta droga. Domy ukazane w perspektywie od strony szczytów, na wysokim podmurowaniu, drewniane, nakryte dachami czterospadowymi pokrytymi strzechą.Na drugim brzegu rzeki maleńka sylwetka piorącej kobiety w bia łej spudnicy i brązowym serdaku.Przy drodze na przechylonym słupie kapliczka.Linia horyzontu w połowie wysokości obrazu nieznacznie przysłonięta małymi kępami drzew. Niebo jasnobłękitne z licznymi rozświetlonymi chmurkami. Kolorystyka brunatno piaskowa z akcentami ciemnej zieleni.Farby kładzione w jasnych partiach ipastowo.Woków owalu złocony paseczek, w narożach kolor ciemnobrązowy.