MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

ZAPRASZAMY NA FESTYN FOLKLORYSTYCZNY PT. „BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK”


Gdzie:
Skansen w Kłóbce
Kiedy:
2022-09-04

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na ostatni w sezonie letnim festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, który odbędzie się w dniu 4 września (niedziela), w godz. 15.00–18.00, na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce, gm. Lubień Kujawski.

Ochotnicze Straże Pożarne to organizacje, które należą do najstarszych i zarazem najbardziej zasłużonych dla wiejskiej społeczności. Od początku swojego istnienia odgrywały ogromną rolę w walce z niszczącą plagą pożarów oraz integrowały życie społeczno-kulturalne wsi. Tradycje te kontynuuje Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, w którym zrzeszona jest m.in. OSP w Kłóbce, obchodząca w tym roku jubileusz 100-lecia powstania.

Do tematu imprezy nawiążą scenki „Dziecioki Strażoki” , „Orkiestra strażacka”, „Nasze OSP” w wykonaniu Teatrzyku Dziecięcego „Kruszynka” z Kruszyna opowiadające o zaletach wynikających z faktu bycia strażakiem, występy Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych z Grabkowa i Kruszyna prezentujące popularne utwory muzyczne w aranżacjach na instrumenty dęte.

Przygotowane zostaną pokazy dawnego i współczesnego sprzętu pożarniczego m.in. użycia piany gaśniczej. Każdy uczestnik imprezy będzie mógł sfotografować się w wozach strażackich i wyposażeniu należącym do Ochotniczych Straży Pożarnych z Kłóbki i Krzewia. Dzieci wezmą udział w warsztatach, na których wykonają czapkę strażacką, malowankę oraz w konkursach sprawnościowych przygotowanych przez OSP Krzewie.

Na wszystkich czekać będą atrakcje w postaci pokazów zajęć domowych, gospodarskich i rzemieślniczych. Tradycyjnie od twórców ludowych (będących w skansenie już od godziny 13.00) można będzie zakupić oryginalne, niepowtarzalne, ręcznie wykonywane przedmioty, a na stoiskach z regionalnym jadłem pojawią się kujawskie specjały.

Wstęp na imprezę w cenie biletu:

normalny – 12 zł
ulgowy – 9 zł

Projekt afisza: Magdalena Kolanowska

Afisz Skansen A3 (1)

Skip to content