MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

Wernisaż wystawy „Wanda Małkowska. Wodą malowane”


Gdzie:
Muzeum w Nieszawie
Kiedy:
2023-11-17

W dniu 17 listopada 2023 r. o godz. 15.00 w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie zostanie otwarta wystawa fotografii wody płockiej artystki pt. „Wanda Małkowska. Wodą malowane”. Zapraszamy.

Wodą malowane

Cykl fotografii ilustrujących różnorodność obrazów postrzeganych na powierzchni wody, lustrzanych odbić poruszanych oddechem wiatru. Fotografie te obrazują nie tylko rozmaitość barw i form ukazujących niekiedy abstrakcyjne struktury malarskie, ale także odwieczny związek między światem rzeczywistym a nierzeczywistym.

Wanda Małkowska

z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego i podyplomowo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Fotografuje z zamiłowania. Jest miłośniczką przyrody, podróżuje, interesuje się sztuką i filozofią. Swoją twórczością przybliża niepostrzegany w pośpiechu świat otoczenia człowieka.

 

Fotografia jest dla mnie przede wszystkim zapisem wrażeń, których motywem przewodnim jest forma, światło i barwa. Okazuje się, że uważne spojrzenie na świat realny pozwala odkryć ujęcia zbliżone do kompozycji malarskich. Największą radość sprawia mi możliwość uchwycenia i utrwalenia nastroju fotografowanych miejsc. Zawsze jest to tylko zatrzymana chwila ulotna i niepowtarzalna.

                                                                                            Wanda Małkowska

Skip to content