WARSZTATY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH — PORTRETY MODERNISTYCZNE

Zbiory Sztuki

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie czasowej pt. „Mieczysław Woźnicki (1901 – 1968). W 120-lecie urodzin”. Oferta jest skierowana do grup przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych . Zajęcia odbywają się w gmachu Zbiorów Sztuki we Włocławku, przy ul. Zamczej 10/12.

„Portrety modernistyczne” to zajęcia inspirowane twórczością Mieczysława Woźnickiego pedagoga, nauczyciela rysunku technicznego, wychowawcy i samotnika, którego dzieła charakteryzują się modernistyczną wizją świata zawartą przede wszystkim w portretach. Podczas warsztatów będziemy wykonywać portrety za pomocą linii, plam i kształtów, które swoją tematyką przybliżą nas do skrywanego talentu artysty. Oprócz wspaniałej zabawy nauczymy się precyzji, właściwego dobierania kolorów, a także tworzenia odpowiednich kształtów.
Czas trwania: od 60 do 90 min.
Koszty zajęć: bilet wstępu 3 zł od osoby + 8 zł opłata za warsztaty od osoby*

Zajęcia prowadzone są do 10 marca 2022 r.

­­­___________________________________________________________________________

*opłata za warsztaty nie zwalnia z opłaty za bilet wstępu, z opłaty za bilet wstępu zwolnione są dzieci do 7 lat.
Uczniów i nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach. Odbywają się one od wtorku do czwartku, w godzinach od 10.00 do 14.30. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: Kalina Ciesielska, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 2323001