Otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród w „XVI Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego”

Zbiory Sztuki
2024-03-04

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz Centrum Kultury „Browar B.” serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy pokonkursowej i uroczyste wręczenie nagród laureatom „XVI Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego. X Edycja Konkursu Ogólnopolskiego dla Dzieci i Młodzieży”, które odbędzie się 4 kwietnia 2024 r., o godzinie 12.00, w gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane wyjątkowe prace stworzone przez dzieci i młodzież podczas sesji w Centrum Kultury „Browar B.” oraz przysłane z różnych regionów Polski. W tegorocznej edycji wzięło udział 174 utalentowanych młodych twórców.

Przed rozstrzygnięciem konkursu, o godzinie 11:00, planowane jest złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy na grobie Stanisława Zagajewskiego, na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku.

Wystawa prezentowana będzie do 5 maja 2024 r.

Proj. afisza M. Kolanowska