NIEDZIELA Z KUSTOSZEM NA WYSTAWIE „MIECZYSŁAW WOŹNICKI (1901–1968). W 120-LECIE URODZIN”

Zbiory Sztuki

20 lutego 2022 r., o godz. 12.00, zapraszamy do gmachu Zbiorów Sztuki, przy ul. Zamczej 10/12, na kolejną „Niedzielę z kustoszem”, która tym razem odbędzie się na wystawie czasowej pt. „Mieczysław Woźnicki (1901 – 1968). W 120-lecie urodzin”. Będzie to spotkanie przybliżające postać głównego bohatera wystawy, czyli Mieczysława Woźnickiego, szanowanego włocławskiego pedagoga i artysty. Autorka ekspozycji, Justyna Kwiatkowska, opowie o jego życiu i twórczości, dotąd szerzej nieznanej. Dorobek artystyczny Mieczysława Woźnickiego jest niezwykle bogaty oraz odzwierciedla modernistyczne podejście do sztuki, którego nie przejawiał nikt inny w środowisku plastyków Włocławka i regionu.
Wstęp: bilet normalny 7 zł, ulgowy 5 zł