MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH „MODA NA LUDOWE”


Gdzie:
Muzeum Etnograficzne
Kiedy:
2024-03-09

Uwaga, uwaga, mamy propozycję dla miłośników fajansu:) W dniu 9 marca 2024 roku, o godz. 11.00, w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku odbędą się kolejne warsztaty skierowane do osób dorosłych, inspirowane wystawą czasową „Fajans włocławski. Biennale 1973–1991”.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części — oprowadzenia kuratorskiego Karoliny Bandziak-Kwiatkowskiej po wystawie prezentującej wybrane, nagrodzone prace malarek fajansu z dziesięciu edycji konkursu, jak również pokazującej rozwój malowanych dekoracji na fajansie w okresie od 1949 do 1991 roku.

Część warsztatową poprowadzi Krystyna Zagrabska — znakomita malarka fajansu i hafciarka, należąca od lat do  Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Włocławek. Pod jej czujnym okiem nauczymy się malować tradycyjne wzory fajansowe na materiale, który możemy naszyć następnie na ulubionej bluzie bądź t-shirt i na drewnianych zawieszkach (w przypadku kobiet) lub muchach (w przypadku mężczyzn).

Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy oraz ograniczona liczba miejsc. Bliższych informacji udziela Beata Wąsik, Kierownik Działu Edukacji i Promocji, tel. 54 2323001. Koszt warsztatów wynosi 50 zł/os. Zapewniamy twórczą, miłą atmosferę przy kawie bądź herbacie.

Skip to content