Sztuka jest tam, gdzie nikt nie szuka — RELACJA ZE SPOTKANIA FILMOWEGO

Zbiory Sztuki
2022-05-28

W sobotę 28 maja, w gmachu Zbiorów Sztuki we Włocławku przy ul. Zamczej 10/12. miało miejsce spotkanie pt. INNI. Sztuka jest tam, gdzie nikt nie szuka. W krótkometrażowych filmach zrealizowanych latem 2021 r. zobaczyliśmy Włodzimierza Rosłona, Wacława Rędzińskiego i Władysława Szymczyka — dojrzałych mężczyzn z pasją oddających się sztuce.

Operator i realizator filmów Jan Gawryłkiewicz pokazał W. Rosłona i W. Szymczyka w trakcie pracy, a W. Rędzińskiego omawiającego swe rzeźby. Pomysłodawcami i autorami filmów są: kolekcjoner art brut z Płocka — Andrzej Kwasiborski i Radosław Łabarzewski — prowadzący blog o tej sztuce, animator Kina za Rogiem w Płocku. Filmy powstały dzięki Fundacji na Rzecz Rozwoju Turystyki Ziemi Płockiej (operator projektu) oraz wsparciu finansowym ze strony Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Płockiemu Ośrodkowi Kultury i Sztuki im. Themersonów. Na zakończenie, w czasie kuratorskiego oprowadzenia, Krystyna Kotula omówiła twórczość oraz biografię Stanisława Zagajewskiego w oparciu o wspomnienia z licznych pobytów rzeźbiarza „na swojej wystawie”.

Multimedia: