MODA NA LUDOWE – BOŻONARODZENIOWE WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

Muzeum Etnograficzne
2023-12-02

2 grudnia spotkaliśmy się w Muzeum Etnograficznym na warsztatach bożonarodzeniowych prowadzonych przez Krystynę Zagrabską — znakomitą malarkę fajansu i hafciarkę, należącą od lat do  Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Włocławek. Inspiracją do ich organizacji były zbliżające się święta oraz co  najważniejsze, przypadające w tym roku dwa jubileusze — 50. rocznica organizacji I Biennale Fajansu Włocławskiego oraz 150-lecie powstania przemysłu ceramicznego we Włocławku.

Przed przystąpieniem do zajęć plastycznych, po nowo otwartej wystawie czasowej „Fajans włocławski. Biennale 1973–1991” uczestników spotkania oprowadzała jej kurator Karolina Bandziak-Kwiatkowska. W części warsztatowej poznaliśmy tajniki malowania dawnych wzorów fajansowych i stworzyliśmy własnoręcznie malowane ozdoby z papieru i szklane bombki.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Multimedia: