50 NA 50, CZYLI 50 ZABYTKÓW NA 50 LAT MUZEUM HISTORII WŁOCŁAWKA – CZ. III

Muzeum Historii Włocławka
2023-03-31

W piątek, 31 marca, w siedzibie Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbyło się kolejne spotkanie historyczne z okazji jubileuszu 50-lecia Muzeum Historii Włocławka. Prowadzący, kustosz dr Krystian Łuczak, kierownik Działu Archeologicznego, zaprezentował następujące zabytki: ornamentowane naczynie kultury pucharów lejkowatych z okresu neolitu z miejscowości Kąty, siekierka z krzemienia pasiastego będąca częścią wyposażenia grobu kultury amfor kulistych z Nakonowa, skarb z Wiktoryna obejmujący grot oszczepu oraz ornamentowany naramiennik z taśmy blaszanej wykonane z brązu, ponadto omówione zostały rytualnie zgięty miecz w pochwie żelaznej kultury przeworskiej z Paruszewic i brązowa bransoleta wężowata z cmentarzyska ciałopalnego kultury wielbarskiej z miejscowości Kołat – Rybniki.

W oczekiwaniu na kolejne spotkanie, na które zapraszamy 28 kwietnia 2023 r. o godz. 17.00, zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Multimedia: