MZKiD logo

Muzeum Ziemi Kujawskiej i
Dobrzyńskiej we Włocławku

Zajęcia interaktywne pt. „Barwne pejzaże”


Gdzie:
Zbiory Sztuki
Kiedy:
2023-07-11 - 2023-09-14

„Barwne pejzaże” to zajęcia interaktywne towarzyszące wystawie czasowej pt. „Paleta Kujaw. Ikonografia regionu w malarstwie, grafice i rysunku XX w”. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz młodzieży klas licealnych. Założeniem zajęć jest wprowadzenie uczestników w świat plastyki, poprzez zaznajomienie ich z niekonwencjonalnymi technikami oraz stworzenie możliwości eksperymentowania z różnorodnymi materiałami.  Spotkania te mają rozwijać ekspresję i umiejętności artystyczne, wyzwolić w dzieciach autentyczną radość i dać poczucie, że każde z nich jest twórcą i może odnieść sukces. W pierwszej części zajęć uczestnicy zwiedzą wystawę czasową „Paleta Kujaw. Ikonografia regionu w malarstwie, grafice i rysunku XX wieku.” W kolejnej części warsztatów można będzie wykazać się zdolnościami manualnymi.

Spośród wielu technik plastycznych wyodrębniliśmy dwie, każda grupa może wybrać na zajęcia jedną z nich:

  • BARWNE PEJZAŻE – WYDRAPYWANKA

Pastelami olejnymi rysuje się łatwo i przyjemnie, mają bardzo wyraźne i intensywne kolory, dlatego tak chętnie tworzą nimi najmłodsi. Na zajęciach połączymy dwie techniki artystyczne: pastel olejną i wydrapywankę. Na zarysowaną pastelami sztywną kartkę, uczestnicy nałożą warstwę czarnej, akrylowej farby. Po jej wyschnięciu, za pomocą różnych narzędzi, będą wydrapywać tęczowe obrazy.

Koszt zajęć – bilet wstępu 3 zł od osoby* (dzieci do lat 7 wstęp wolny) + 10 zł opłata od uczestnika za udział w warsztatach.

 

  • BARWNE PEJZAŻE – KOLAŻ 

Kolaż, czyli wycinanie i przyklejanie, to świetny pomysł na ponowne przetworzenie i wykorzystanie materiałów, a także okazja do ćwiczeń manualnych z nożyczkami. Do stworzenia kolażu użyjemy przeróżnych elementów, takich jak gazety, naklejki, kolorowe taśmy klejące, wycinanki itp. Poprzez połączenie różnych struktur, uczestnicy stworzą ciekawe i oryginalne pejzaże.

Koszt zajęć –bilet wstępu 3 zł od osoby* (dzieci do lat 7 wstęp wolny) + 10 zł opłata od uczestnika za udział w warsztatach.

 

Prowadzący: Kalina Ciesielska, tel. 54 232 30 01

Miejsce: Zbiory Sztuki, ul. Zamcza 10/12, Włocławek


*opłata za warsztaty nie zwalnia z opłaty za bilet wstępu, z opłaty za bilet wstępu zwolnione są dzieci do 7 lat.

Uczniów i nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach. Odbywają się one od wtorku do czwartku, w godzinach od 10.00 do 14.30. Grupa uczestników nie może przekroczyć 25 osób. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 2323001

 

Skip to content