ŚWIĘTO WOJEWÓDZTWA W MUZEUM!

Gmach Główny
2022-06-07

W tym roku Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego trwa aż 7 dni! Od 4 do 11 czerwca 2022 r. będziemy wspólnie śpiewać, tańczyć, bawić się, ale także poznawać, zwiedzać i przeżywać sportowe emocje. Szczegółowy plan wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Do akcji włączyło się także Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, które w dniu 7 czerwca udostępni zwiedzającym wszystkie ekspozycje stałe i czasowe w oddziałach muzeum we Włocławku i Nieszawie za symboliczną złotówkę (w godz. 10.00–18.00).

Ponadto:
— W Muzeum Historii Włocławka, od godziny 10.00 do 18.00, będzie można obejrzeć prezentację multimedialną pt. “Widoki dawnego Włocławka”. Pokaz obejmuje 450 slajdów – panoramy miasta, widoki ulic, budynków oraz wydarzeń z okresu od lat 70. XIX w. do końca dwudziestolecia międzywojennego.
— W Muzeum Etnograficznym we Włocławku o godz. 12.00, 14.00 i 16.00 zapraszamy na oprowadzenie po wystawie stałej i wystawie czasowej pt. “Świat duchowej wyobraźni…” oraz projekcje filmu pt. „Haft kujawski ginie! Nauczmy, ocalmy!”.
— W gmachu Zbiorów Sztuki we Włocławku co pół godziny odbywać się będą projekcje filmu o Stanisławie Zagajewskim „ Pasja” z 1985 r. Dodatkowo o każdej pełnej godzinie zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem wystaw„ Rzeźba secesyjna Wacława Bębnowskiego” oraz „ Jan Sowiński (1911-1990). Mistrz włocławskiego designu”.
— W gmachu głównym Muzeum o godz. 11.00 i 13 .00 rozpocznie się oprowadzenie kuratorskie po wystawie „ Włocławski fajans 1873-1990”.