KONKURS „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE” – PYTANIE 1

Muzeum Etnograficzne
2022-02-17

Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie związanym z wystawą czasową „Za siódmą górę. Motyw drogi i wędrowania w polskiej kulturze ludowej”, którą możecie podziwiać w Muzeum Etnograficznym we Włocławku. Zasady konkursu są proste: co czwartek, przez kolejne 11 tygodni, aż do zamknięcia wystawy, czyli 29 kwietnia 2022 r. będziemy publikować na stronie i Facebooku muzealnym pytania konkursowe. Każda pierwsza prawidłowo udzielona odpowiedź zostanie nagrodzona, a na osobę, która odpowie poprawnie na największą liczbę pytań (zawędruje najdalej?) czeka nagroda główna. Odpowiedzi przesyłajcie na: konkursmzkid@gmail.com.
ps. Zapraszamy grupy zorganizowane na zwiedzanie wystawy z przewodnikiem, wtedy będziecie znali odpowiedzi na wszystkie pytania.

PYTANIE NR 1

Wymień dwie grupy wędrowców, które w dawnej wsi polskiej określane były mianem „obcych”